Челси с изненадваща загуба в контрола (ВИДЕО)

Заради грешки на защитата и на дебютиращия вратар Асмир Бегович Челси изненадващо започна контролите си със загуба 2:4 от Ню Йорк Ред Булс. Отборът на Жозе Моуриньо имаше минимален аванс на почивката, но след гафове на голкипъра и Джон Тери трябваше да преглътне конфузно поражение от американския отбор.

Лоик Реми откри резултата в полза на английските шампиони в 29-ата минута, възползвайки се от подаване на Оскар. Нападателят овладя майсторски кълбото и по впечатляващ начин го прати неспасяемо в мрежата на „червените бикове“.

Реми можеше и да удвои аванса на „сините“ преди почивката, но някак не можа от около пет метра на идеална позиция да намери очертанията на вратата. През първото полувреме за Челси пази Тибо Куртоа, но и той не впечатли с изявите си, въпреки че не допусна гол.

Пет минути след паузата Ню Йорк изравни, след като Джон Тери невнимателно върна топката назад и Кастеянос се възползва, за да направи 1:1. Диего Коста пропиля две добри възможности, за да върне аванса на „сините“, като в единия от случаите нацели гредата.

16-годишният Адамс бе оставен непокрит в пеналтерията на Челси и с глава осъществи пълен обрат в 70-ата минута, а Дейвис 180 секунди по-късно направи резултата 3:1 за Ред Булс. Еден Азар върна едно попадение почти веднага, но отново Дейвис записа името си сред голмайсторите за крайното 4:2.

До края на срещата Оскар и Диего Коста изпуснаха чисти положения и така Челси трябваше да приеме поражението.