Челси разгроми Съндърланд на "Стамфорд Бридж"

галерия:

Отборът на Челси постигна една от най-изразителните си победи през сезона, разгромявайки гостуващия на „Стамфорд Бридж" Съндърланд със 7:1 в мач от 22-ия кръг в Премиършип.

 

Никола Анелка откри головата сметка на „сините" от Лондон, след като се възползва от пас на Михаел Балак в 8-та минута. Флоран Малуда удвои в 17-та минута след самостоятелна акция и изстрел от границата на наказателното поле.

 

Резултатът стана класически в 22-та минута, когато Ашли Коул бе намерен с центриране от капитана Джон Тери и с прехвърлящ удар отчая вратаря Мартон Фулоп. Футболистите на Челси обаче не спряха дотук и до края на първото полувреме отбелязаха още един гол, дело на Франк Лампард в 34-та минута.

 

През втората част паднаха още три попадения във вратата на Съндърланд. Първо Михаел Балак записа името си сред голмайсторите в 52-та минута, след като Джо Коул сложи топката на главата му и германският национал не сбърка за 5:0.

 

Междувременно гостите от Съндърланд успяха да върнат едно попадение чрез влезлия като резерва Бодевайн Зенден в 56-та минута.

 

След това Никола Анелка за втори път преодоля Фулоп в 65-та минута за 6:1. Унижението за „черните котки" стана пълно, когато Франк Лампард също отбеляза втори гол в мача в 90-та минута след като засече от въздуха центриране на Анелка в наказателното поле.

 

Съндърланд успя да направи загубата си малко по-почетна след като Дарън Бент вкара за 7:2 в даденото от съдията продължение.


След тази победа Челси остава лидер във временното класиране на Премиършип с актив от 48 точки, а Съндърланд е на 12-та позиция с 23 точки.