Челси продължава без загуба, записа най-убедителната си победа у дома

Челси продължава силното си представяне през новия сезон в Премиър лийг и постигна нова победа в първенството.

В мач от 7-ия кръг европейските клубни шампиони записаха 6-а победа, след като на „Стамфорд Бридж" постигнаха най-убедителната си домакинска победа за сезона - с 4:1 над Норич.

"Канарчетата" изненадващо поведоха с гол на Холт в 11-ата минута, но Торес изравни 3 минути по-късно. В 22-ата минута Мата даде аванс на Челси, а 11 по-късно Азар беше точен за 3:1. Иванович с красиво попадение в 76-ата минута оформи крайния резултат.

Така "сините от Лондон" вече имат 19 точки след 6 победи и 1 равен, като има 4 точки преднина пред втория в класирането Манчестър Сити. Норич пък продължава да търси първата си победа и има едва 3 точки след 7 мача.

Челси започна силно срещата и още в 3-ата минута домакините трябваше да поведат - Торес избяга от засадата и остана сам срещу Джон Руди, но се засуети и не успя да отбележи. Този пропуск натежа в 11-ата минута, когато изненадващо гостите стигнаха до гол.

Хулахан тръгна бързо по дясното крило, където никой не успя да го спре и той центрира в наказателното поле. Басон успя да свали топката към Холт, който със силен удар вкара във вратата на Чех - 0:1.

Три минути по-късно обаче европейският шампион успя да изравни, след като Иванович центрира перфектно в наказателното поле, където Торес надскочи всички и с удар в ъгъла матира Джон Руди 1:1.

В 22-ата минута превъзходството на Челси си каза думата, след като добра атака завърши с опит за задна ножица на Фернандо Торес. Мартин успя да го блокира, но топката попадна в Лампард на 12 метра от вратата. Английският национал не сбърка и домакините поведоха - 2:1.

11 минути по-късно пък срещата беше окончателно решена - Норич изпълни корнер, но топката попадна в Мата, който започна контраатака. Испанецът видя откъсващия се Еден Азар и го изведе по страхотен начин, като белгиецът не се забави и с хубав удар направи 3:1.

В края и в началото на двете полувремена Холт можеше да върне своите в срещата, но и в двата случая, когато беше изведен на удобни позиции, не успя да се разпише и стреля встрани от вратата.

След тези пропуски на терена имаше само един отбор и това беше този на Челси - в 56-ата минута Оскар пробва рефлекса на Джон Руди, но вратарят със сетни усилия успя да избие в корнер. 2 минути по-късно Азар изведе Мата сам срещу вратаря, но испанецът не успя да се разпише, след като вратарят отново се намеси.

В 76-ата минута все пак гол падна. Оскар центрира отляво към далечната греда към Хуан Мата. Той от своя страна акробатично свали топката към Бранислав Иванович, който от въздуха с мощен удар с десния крак направи Руди безпомощен - 4:1 за лидера в класирането.

До края на двубоя пред Челси се откриха нови възможности, но ново попадение така и не падна и резултатът остана непроменен.