Челси превзе "Театъра на мечтите" и се насочи към Шампионска лига

Челси направи всичко по силите си и в крайна сметка успя да стигне до безценни три точки на "Олд Трафорд" след победа с 1:0 над тазгодишния шампион Манчестър Юнайтед в мач от 36-ия кръг на Премиършип.

Лондончани бяха по-добрият отбор на терена и в крайна сметка в 87' дойде важното попадение на Хуан Мата, което смълча "Театъра на мечтите", а в същото време до голяма степен предреши съдбата на "сините" през тази година в първенството.

Челси се намърда в топ 3 след тази победа и има 68 точки, а освен това е с мач по-малко от прекия си конкурент Арсенал, а Тотнъм е с 3 точки зад "сините" със същия брой мачове - 35. От своя страна Юнайтед си осигури отдавна титлата и единственият въпрос е с колко точки ще финишира. Засега, те са 85.

Двубоят започна динамично, като гостите бяха по-активният отбор. Още в 3' те получиха шанс да открият резултата, но Демба Ба пропусна с глава след центриране на Мата, като прати топката над вратата.

С изключение на едно единствено положение пред вратата на Чех Челси беше господар на терена, докато новият шампион предпочиташе да контраатакува и приемаше играта в своята половина.

Ба се отчете с още няколко нескопосани прояви в наказателното поле, а в 14' дойде и най-опасното положение в мача - Оскар проби през центъра, като нито един играч не се опита да му отнеме топката. Той реши да стреля и Лидегаард успя да спаси, топката рикошира в гредата и се върна в обятията на стража на Юнайтед.

Последва размяна на бързи атаки, в които преобладаваха грешните завършващи подавания и до нови положения не се стигна до самия край на полувремето, като на два пъти Юнайтед можеше да открие, но Гигс и Ван Перси пропуснаха да пронижат Чех - 0:0 на полувремето.

През втората част темпото на игра определено спадна, а двата отбора изглеждаха доволни от равенството, като лондончани продължаваха да разиграват спокойно в половината на Юнайтед, но до положения рядко се стигаше.

Ударите към двете врати също станаха рядкост, а Сър Алекс Фъргюсън вкара в игра Рууни и Бютнер, които да освежат отбора. Бенитес пък смени Моузез, а пусна в игра Торес, който застана на върха на атаката заедно с Демба Ба. В 77' Мата пропусна отлична възможност, като не засече топката на метър от вратата.

В 80' късметът покри отбора на Челси, след като Райън Гигс направи чудесен пробив отдясно и изведе Рафаел в наказателното поле, а при последвалото центриране защитник на гостите засече топката, която мина на сантиметри встрани от вратата.

Челси опита финален щурм, който донесе радост на европейския клубен шампион - в 87' топката беше отнета в центъра и Рамирес напредна. Бразилецът се забави, но в крайна сметка успя да комбинира с останалия непокрит Мата, а испанецът стреля, топката рикошира в крак на противник и влетя в мрежата на Юнайтед - Челси поведе с 1:0, а при този резултат дойде и последният съдийски сигнал.

В края на мача Давид Луис изкара червен картон на Рафаел за грубо нарушение, а камерите хванаха бразилеца, който в същия момент се усмихна, докато се държеше за крака.