
Челси не успя да победи Бирмингам като гост и срещата завърши 0:0. Отборът на Карло Анчелоти търсеше победата на всяка цена, но добрата игра на вратаря Джо Харт лиши „сините" от трите точки в „боксинг дей".
Домакините започнаха силно мача и стояха много добре в защита. При една от своите атакаи бирмингамци стигнаха до гол през първата част, но той бе отменен заради засада на Кристиан Бенитес. Малко преди това Франк Лампард стреля много опасно от пряк свободен удар.
Второто полувреме Челси взе нещата в свои ръце и създаде няколко много опасни положения за гол. Все пак защитата на домакините заедно с Джо Харт удържаха Дрогба и компания. Петър Чех също показа много добър рефлекс при удар на Ларсон. Неприятното в случая бе че стражът си удари главата в страничната греда, но остана на терена и довърши мача.
Към края на мача Карло Анчелоти извади Франк Лампард за да го запази за следващия двубой на „сините", който е само след два дена в понеделник. В последната минута на двубоя Флоран Малуда получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко. Домакините могат да благодарят и на добрата игра на вратаря Джо Харт, който отрази опасни удари на Калу и Дрогба.
Така Манчестър Юнайтед има възможност да настигне Челси на върха, ако успее да победи утре Хъл Сити разликата между двата тима ще бъде само две точки. Бирмингам пък заема 7-мо място с равни точки с шестия Манчестър Сити.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ