Челси напердаши аватара на Уимбълдън за ФА къп (ВИДЕО)

Без никакви проблеми и срещу минимална съпротива Челси се класира за петия кръг (осминафинали) в турнира за Купата на Футболната асоциация на Англия. „Сините“ от Лондон спечелиха с 5:1 гостуването си на Милтън Кийнс Донс в първия мач между двата тима в историята.

Оскар реализира първия си хеттрик с екипа на Челси още през първото полувреме, в което възпитаниците на Гуус Хидинк можеха да реализират 8-9 гола. След близо час игра пък Еден Азар от дузпа се разписа за първи път през сезона – в 29-ия си мач във всички турнири и след близо деветмесечна пауза.

Влезлият като резерва Бертран Траоре вкара първия си гол за Челси в 61-ата след асистенция на Азар, за да направи вечерта за привържениците на „сините“ още по-приятна. Играч на Челси не бе реализирал хеттрик от декември 2014 година, когато това направи Диего Коста.

Отборът на МК Донс е само на 9 години и срещу Челси записа рекордна посещаемост от 28 хиляди зрители, но не можа да се противопостави на шампионите по никакъв начин – феновете останаха само със спомените за разгрома с 4:0 над Манчестър Юнайтед миналия сезон в турнира за Купата на лигата.

Както е известно, първоначално МК Донс бе наследник на знаменития Уимбълдън, но наскоро историческите постижения се завърнаха в новосформирания АФК Уимбълдън, което остави МК Донс сам да пише страниците на своето съществуване.

Челси записа четвърта загуба в последните си осем мача, като в същото време удължи серията си без поражение на осем двубоя.

В първите шест минути на срещата Челси изпусна две чисти голови положения. По-опасното дойде още след 120 секунди игра, след като Еден Азар направи пробив към наказателното поле и пусна вдясно за Оскар, който моментлно предостави кълбото на непокрития Диего Коста. Испанският национал от чиста позиция стреля в тялото на вратаря и не можа да октрие резултата. Малко по-късно Азар подаде успоредно на границата на наказателното поле за връхлитащия Оскар, но неговият изстрел мина покрай гредата.

Diego Costa Super 1 on 1 Chance - Milton Keynes...by zidanekrisz

Вратарят на домакините Дейвид Мартин трябваше да се намесва решително в 10-ата минута при удар на Азар по диагонала, а в 13-ата Оскар направи нов голям пропуск, когато не можа да прати кълбото в опразнената врата от десетина метра.

David Martin Incredible 1 On 1 Save vs Eden...by wittyfutty

В 15-ата минута вече нямаше как бразилецът да сбърка, след като Коста пресече неумел пас назад към стража на МК Донс и предостави кълбото на Оскар, който от чистата позиция откри резултата - 0:1.

Oscar Goal - Milton Keynes Dons 0-1 Chelsea...by GoI-Live

Домакините излязоха от черупката и след инкасирания гол и дори опитаха да застрашат Тибо Куртоа, който трябваше да прави първото си спасяване в мача, макар и напълно протоколно. Въпреки огромното превъзходство на Челси, МК Донс стигна до изравняване в 21-ата минута, когато шут от около 22 метра на Потър рикошира в крак на бранител и прехвърли Куртоа за 1:1.

1-1 Darren Potter Stunning Equalizer Goal HD...by soccerhub365

В 25-ата минута резултатът трябваше да стане 1:2, след като Фабрегас по отличен начин изведе на скорост Азар сам срещу вратаря в наказателното поле. Белгиецът обаче стреля в тялото на голкипъра и топката се отби в гредата, след което се укроти в прегръдките на Мартин.

Секунди по-късно рейд на Баба по лявото крило завърши с успоредно на голлинията центриране, при което оставените сами на празна врата Диего Коста и Оскар някак си успяха да се разминат с топката.

Все пак, в 31-ата минута великолепен пас в пеналтерията на Лофтъс-Чийк изведе Оскар на стрелкова позиция отдясно и бразилецът с чудесен изстрел прати кълбото в далечния ъгъл, за да върне аванса на Челси - 1:2.

Oscar Goal - Milton Keynes Dons 1 - 2 Chelsea...by Football--Live

В 44-ата минута Оскар направи великолепен пробив от левия фланг към средата на терена и от дъгата на пеналтерията отправи мощен шут, който прерарира Мартин - 1:3. По крайно ефектен начин бразилецът оформи хеттрика си в двубоя - негов първи с екипа на Челси.

Oscar Hat trik MK Dons 1-3 Chelsea 31-01-2016by FootballLiveGoals

В 54-ата минута Азар бе повален в наказателното поле и реферът посочи бялата точка - потърпевшият хладнокръвно реализира дузпата и се разписа за първи път през сезона, за да направи 1:4. Азар трябваше да чака цели 29 мача през този сезон за дебютното си попадение, като предишният му гол датираше от преди почти девет месеца.

Eden Hazard Penalty Goal 1:4 / MK Dons vs...by pop-auras

Азар бе изведен зад защитата на домакините с пас от дълбочина и достигна топката почти на аутлинията в наказателното поле. Последва лек пас назад към връхлитащия Траоре, който с прецизно премерен удар отбеляза първото си попадение с екипа на Челси за 1:5.

Bertrand Traore Goal - Milton Keynes Dons 1 - 5...by Football--Live