Челси иска аржентински национал

Жозе Моуриньо иска да привлече в състава си централния защитник на Зенит Езикел Гарай, твърди високо уважаваният италиански журналист Джанлука Ди Марцио.

28-годишният бранител се присъедини към руския шампион от Бенфика миналото лято за сумата от 15 милиона евро.

Капитанът на Челси Джон Тери беше сменен на почивката при загубата с 3:0 от Манчестър Сити миналия уикенд, а през този беше изгонен в началото на второто полувреме при победата на "сините" срещу Уест Бромич.

Езикел Гарай бе привлечен от Реал Мадрид през 2008 година, но не успя да се наложи в състава и беше продаден на Бенфика, където игра между 2011-2014 година.

Жозе Моуриньо лично е настоял за привличането на аржентинеца, твърди Ди Марцио, след като "лондончани" допуснаха осем гола в първите три кръга.

В момента Челси разчита на Джон Тери, Гари Кейхил и Курт Зума в центъра на отбраната, като Бранислав Иванович също може да играе на този пост.