Челси и Евертън загряха за ФА Къп с нулево равенство

снимка: daylife.com

Полуфиналистът в Шампионската лига Челси окончателно сложи край на надеждите си за титла в английското първенство, след като завърши наравно 0:0 с Евертън на своя „Стамфорд Бридж".


Домакините опитаха всичко по силите си, но не съумяха да пречупят стабилната защита на „карамелите", а в даденото от съдията продължение Дидие Дрогба нацели гредата зад Тим Хауърд. Така Челси вече изостава на 6 точки зад лидера Манчестър Юнайтед, като има и 6 точки по-малко от „червените дяволи".


Двата отбора ще се срещнат и на финала за ФА Къп на митичния „Уембли" в края на другия месец.