Челси би Ференцварош, но загуби Дрогба

Отборът на Челси победи унгарския Ференцварош с 2:1 в контролна среща, играна в Будапеща.

Нападателят Дидие Дрогба получи травма в първия мач след завръщането си в състава на лондончани през миналия месец от турския Галатасарай. 36-годишният Дрогба напусна принудително с контузия на десния глезен в 28-ата минута, когато беше заменен от Оскар.

Десетина минути по-рано домакините бяха открили резултата с попадение на бившия плеймейкър на Фулъм и Уест Бромич Золтан Гера, който засече центриране в пеналта от дясно на далечната греда.

Наставникът на англичаните Жозе Моуриньо не можеше да разчита на вратаря Тибо Куртоа, която пропусна двубоя заради лека травма. Като цяло Моуриньо заложи на основни футболисти в срещата осем дни преди началото на сезона във Висшата лига срещу Бърнли.

На почивката португалският спец направи осем промени, като в игра се появиха новите попълнения Сеск Фабрегас и Диего Коста.

В 51-ата минута Рамирес изравни с удар от границата на нападателното поле След час игра на терена влязоха Еден Азар и Неманя Матич, а Челси стигна до пълен обрат с попадение на Фабрегас девет минути преди края.

Това беше последен мач за лондончани от лятното им европейско турне. "Сините" ще представят състава си за новия сезон в контрола срещу Реал Сосиедад на "Стамфорд Бридж" във вторник.