Челси, Арсенал и Тотнъм с победи в Англия

снимка: chelseafc.com

Челси надви с 2:1 при визитата си на Лестър в битката на шампионите от последните два сезона в английската Висша лига и записа трета поредна победа този сезон. Лондончани имаха сериозно предимство по отношение владеене на топката през първата част, но не създадоха много положения. Новото им попълнение от това лято Алваро Мората (41) все пак откри резултата, разписвайки се с глава след центриране на Аспиликуета.

Малко след почивката Н'Голо Канте (50) удвои преднината на гостите с далечен удар. Джейми Варди (62-дузпа) върна надеждите на „лисиците”, разписвайки се от жялата точка, след като сам изработи 11-метров наказателен удар. Нападателят бе повален от вратаря Тибо Куртоа за отсъждане на дузпата.

До края на мача домакините опитаха всичко по силите си да стигнат и до точката, но нямаше сили да изравни резултата. Най-доброто положение имаше Варди в добавеното време, но той не успя да се разпише за втори път.

Челси има вече 9 точки в актива си и заема трета позиция, а Лестър е 17-и само с 3 точки, съобщава Блиц.