Чехия ще спори с Германия на финала на Фед къп

Чехия взе непреодолим аванс от 3:0 победи срещу защитаващия титлата си тим на Италия и се класира за финала на турнира Фед Къп, неофициално световно отборно първенство по тенис за жени.

В спора за титлата Чехия ще срещне Германия. В другия полуфинал германките победиха с 3:1 Австралия.

В третия сингъл в мача между Чехия и Италия номер 6 в света Петра Квитова се наложи над Роберта Винчи за 6:3, 7:5. Тя стигна до успеха с ас при втория си мачбол. С четвъртия си пробив в срещата Квитова поведе с 6:5 във втория сет и при свой сервис стигна до победата, информира БТА.

Винчи замени в последния момент Сара Ерани, която трябваше да играе с Квитова. Вторият сингъл между Луси Шафаржова и Камила Джорджи няма да се играе, а до края на двубоя предстои само срещата на двойки.

Отборът на Русия пък запази мястото си в световната група на Фед къп. В Сочи домакините взеха непреодолим аванс от 3:0 победи срещу Аржентина в плейофа за оставане.

В третия сингъл Екатерина Макарова победи Паула Ормаачеа с 6:1, 6:2. По-късно днес Елена Веснина играе срещу Мария Иригойен, а освен това има и мач на двойки.