Чехия довърши Италия

снимка: рБТА/AP

Чехия спечели с 4:0 победи срещу защитаващия титлата си тим на Италия и се класира за финала на турнира Фед Къп, неофициално световно отборно първенство по тенис за жени. В спора за титлата Чехия ще срещне Германия. В другия полуфинал германките победиха с 3:1 Австралия.

В третия сингъл в мача между Чехия и Италия номер 6 в света Петра Квитова се наложи над Роберта Винчи за 6:3, 7:5. Тя стигна до успеха с ас при втория си мачбол. С четвъртия си пробив в срещата Квитова поведе с 6:5 във втория сет и при свой сервис стигна до победата.

Винчи замени в последния момент Сара Ерани, която трябваше да играе с Квитова. Вторият сингъл между Луцие Шафаржова и Камила Джорджи не се играе, а в срещата на двойки Андреа Хлавачкова и Клара Коукалова се наложиха над Камила Джорджи и Карин Кнап с 6:2, 5:7, 11:7, информира БТА.

Световната номер 3 Агниешка Радванска спечели три победи, а Полша се наложи като гост с 3:2 над домакина Испания в плейоф за място в световната група на Фед Къп. Така Полша за пръв път в историята си се класира за елита на надпреварата. Радванска спечели и двата си двубоя на сингъл, а на двойки заедно с Алисия Росолска победи в решителния мач на двойки Анабел Медина Гаригес и Силвия Солер-Еспиноса с 6:4, 6:2 за 1:15 час.

По-рано днес Агниешка Радванска се наложи над Мария-Тереса Торо-Флор с 6:3, 6:2, но Силвия Солер-Еспиноса изравни 2:2 след успех с 6:1, 6:2 над Урсула Радванска. Испанката записа 7 аса и 27 печеливши удара.

На 4-и юни по време на жребия Полша ще узнае с кой ще играе в първия кръг на световната група на турнира през следващата година.