Чех: Можем да се гордеем със себе си

снимка: img.skysports.com

Вратарят на Челси Петър Чех смята, че отборът може да бъде горд с победата над Барселона с 1:0 в първия полуфинален мач от Шампионската лига на „Стамфорд Бридж".

Стражът призна, че лондончани са се възползвали от късмета си и сподели, че на съотборниците му не им е било лесно да се адаптират към мач, в който контролират топката по-малко от съперника.

„Можем да се гордеем с показаното днес. В отбора има много класа, всички дадоха 100% от себе си. Не сме свикнали да играем 90 минути без да контролираме топката.

На терена бяхме брилянтни, справихме се в защита и покривахме противниковите играчи. Наистина имахме късмет, но всички направиха това, което се иска от тях", разясни чешкият национал пред Sky Sports News.

Чех беше част от онзи тим на Челси, който бе изхвърлен на полуфиналите от Шампионската лига от Барселона през 2009-та година и има силното желание тази история да не се повтори.

„Ще видим какво ще стане. Последният път не допуснахме гол на „Кам Ноу", но направихме 1:1 тук и изхвърчахме от турнира. Този път обаче Барселона не успя да вкара като гост.

Все пак е прекалено да се каже, че 1:0 е предимство, когато играеш срещу Барселона. Те са специален отбор и винаги създават нещо интересно", добави стражът на лондончани.

Тази седмица Челси гостува на Арсенал в мач от Премиършип, а следващият месец играе финал за ФА къп срещу Ливърпул, но 29-годишният футболист остава концентриран към реванша с Барселона на „Камп Ноу" следващия вторник.

„Следващите мачове идват бързо и нямаме много време да мислим. За всеки мач трябва да сме концентрирани. Сега срещаме Арсенал в много тежък двубой, а след това - отново Барселона", заключи Петър Чех.