Чавдар Янков: Ако е имало дузпа, сам щях да я дам

Старши треньорът на Славия Мартин Кушев очаквано бе с приповдигнато настроение след края на победата с 2:1 над Монтана във втория кръг.

Той даде яснота и около състоянието на Чавдар Янков, който напусна принудително играта през второто полувреме.

"Чавдар Янков получи комоцио при един сблъсък и не можеше да продължи", коментира Кушев, цитиран от БТА.

"Хората, които влязоха, не показаха това, което могат. Играем всеки мач за победа, продължаваме да работим. Искаме да зарадваме феновете".

Самият Янков също се изказа по отношение на най-спортната ситуация през първото полувреме, когато на пръв поглед той повали противниковия нападател Петър Петров в наказателното поле. Дузпа обаче не последва, а главният съдия Георги Димитров показа жълт картон за симулация на състезателя от Монтана.

Ако е имало дузпа, аз сам щях да я свиря. Имаше лек контакт, но за дузпа - не знам. Ако беше за нас това положение, аз също щях да претендирам", призна бившият национал, цитиран от БТА.

"Не може да се печелят тези мачове толкова лесно. Трябва да се вкарват головите положения и да не се дава инициативата на другия отбор.

Трябва да работим и да играем на едно ниво през всичките 90 минути.Ще дадем всичко от нас. Дано да зарадваме феновете."