Чавдар (Етрополе) среща черногорци на финала на "Юлиян Манзаров"

снимка: iNews.bg

Черногорският Единство (Бело поле) и Чавдар (Етрополе) се класираха за финала в турнира за юноши (родени 1995-а година), който носи името на трагично загиналия талант Юлиян Манзаров.

Мачът за трофея е днес от 17:00 часа, а преди него другите четири отбора ще си разпределят местата от 3-о до 6-о. Единство (Бело поле) се класира за финала, след като победи с убедителното 4:0 Ботев (Пловдив).

Владан Куйович вкара в 25-ата и в 29-ата минута, а по едно попадение през втората част добавиха Орхан Хайрович и Милан Грандов.

В другата решаваща среща етрополци завършиха 0:0 с Лудогорец (Разград). Юношеският отбор на Лудогорец се нуждаеше от убедителна победа след загубата с 0:2 от Стяуа в първия мач.

Момчетата от най-младата футболна академия в България обаче нямаше как да я постигнат, защото почти не създадоха чисти голови положения и нулевото равенство е логично.

"Получи се добър мач срещу Чавдар. При наш успех можеше да стане въртележка в групата и имахме възможност дори да останем в играта за първото място. Но в крайна сметка не се получи", коментира директорът на ДЮШ в Лудогорец Яков Папарков, цитиран от БТА.

Така Лудогорец и Ботев (Пловдив) ще играят за 5-ото място, а ЦСКА и Стяуа (Букурещ) за 3-ото.