Центърът Соколов с 11 точки при тежка загуба на Кунео

снимка: cev.lu

Отборът на Пиаченца спечели символичната битка за третото място в италианската Серия А1, след като надигра по категоричен начин с 3-0 (25-20; 25-22; 25-18) гейма тима на Кунео като домакин в мач от 17-ия кръг. За гостите българинът Цветан Соколов отново игра на непривичния за него пост център.

Момчетата на Роберто Пиаца започна силно двубоя и поведоха с 3-0 след ас на Соколов и Лука Монти поиска ранно прекъсване. До техническото авансът на гостите стана минимален - 8-7, а след почивката Христо Златанов с успешна атака и блок докара нещата до 11-9 за Пиаченца. Последва нов обрат за Кунео, като „зелените" поведоха с 16-14, но серия от бомбени сервиси на Роберланди Симон наклони везните в полза на домакините - 18-16. До края Златанов и компания не изпуснаха аванса си и спечелиха с 25-20.

Във втората част Кунео имаше предимство от три пункта и при двете технически прекъсвания. След второто, обаче, Пиаченца се добра до 18-18 след точка от начален удар на Максуел Холт. При 19-19 Соколов стреля в аут през центъра, след което протестира срещу рефера, който му показа жълт картон и домакините поведоха с 21-19. Това на практика реши гейма - 25-22 за възпитаниците на Лука Монти.

В третата част сценарият се повтори и Кунео излезе напред с три точки. Постепенно волейболистите на Пиаченца изравниха резултата, а при второто техническо имаха предимство от 16-13. Последва аут на Антонов и до края гостите взеха само пет точки, за да загубят с 18-25 и 0-3 гейма.

След тази победа Пиаченца вече има 37 точки и се бетонира на трето място в класирането, докато Кунео е на четвърта позиция с 32 пункта в своя актив, съобщава SportVOX.