Ценен успех за Наполи, Рома също бие в Серия А

Отборът на Наполи записа важна победа с 3:1 при визитата си на Аталанта. Две попадения за успеха реализира звездата на „небесносините” Гонсало Игуаин, разписал се в 62-ата и 85-ата минути.

Преди това в 52-ата минута Марек Хамшик бе изведел Наполи напред след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар. Единственият гол за домакините пък реализира Гомес в 54-ата минута.

В края на мача неаполитанци получиха право да изпълнят втора дузпа, но този път Хамшик не бе точен. Двата тима завършиха срещата с по десет души, след като червени картони получиха Жоржиньо от Наполи и Габриел Палета от Аталанта съответно в 74-ата и 90-ата минути.

All Goals - Atalanta 1-3 Napoli - 20-12-2015 -by footballnewss

В друг мач от кръга отборът на Рома прекъсна серията си от четири мача без победа в Серия А. На своя „Стадио Олимпико” римляните се наложиха с 2:0 над Дженоа. Алесандро Флоренци даде преднина на домакините в 42-ата минута, а Умар Садик реши всичко с втори гол в 89-ата минута.

Рома завърши срещата с 10 души, след като в 75-ата минута босненският национал Един Джеко бе изгонен с директен червен картон. С днешния успех Наполи вече е на трета позиция с актив от 35 точки, докато Рома е пети с 32.

AS Roma VS Genoa 2-0 All Goals HD LIVE (20/12...by sports-live2