Цецо Соколов заби 28 точки за Тренто при загуба от Фридрихсхафен

галерия:

снимка: trentinovolley.it

Защитаващият титлата си Тренто приключи със загуба участието си в груповата фаза на Шампионската лига, след като допусна поражение с 2:3 (25:23, 20:25, 25:22, 19:25, 10:15) гейма при гостуването си на германския Фридрихсхафен в мач от група от група "D" на турнира.

 

Наставникът на Тренто Радостин Стойчев бе дал почивка на повечето от звездите си за този мач и като титуляри започнаха българските национали Цветан Соколов и Валентин Братоев.

 

В отсъствието на звездата Матей Казийски, Цветан Соколов стана топреализатор в мача с изключителните 28 точки, а Валентин Братоев се отчете с 10. Най-резултатен за победителите бе Оливер Вено с 22 точки.

 

Въпреки загубата Тренто продължава напред в Шампионската лига като втори отбор в групата. На първо място завърши полския гранд СКРА Белхатов, а Фридрихсхафен трябва да се примири с участие в Купата на ЦЕВ.