Цецо Соколов отново блести за Тренто в ШЛ

снимка: trentinovolley.it

Българският национал Цветан Соколов и неговия Тренто взеха комфортна преднина след победа с 3:1 като гост над белгийския Нолико (Маасейк) в първи мач от осминафиналните плейофи в Шампионската лига по волейбол.

За пореден път Цецо допринесе най-много за успеха на своя тим, след като реализира 23 точки.

Италианците започнаха зле и позволиха да загубият първия гейм с 22:25, но спечелиха следвашите три, като във втория и четвъртия бяха безаплеационни и ги затвориха съответно на 15 и 18 точки. По-оспорвана беше третата част, в която Тренто се наложи с 26:24.

Реваншът е на 22 януари в Трентино.

Полският шампион Асеко Ресовя (Жешув), за който се състезава друг национал - Николай Пенчев,  надделя над белгийския Кнак (Рьозеларе) с 3:1 (22:25, 25:17, 25:20, 25:18).

Асеко бе домакин в първия двубой, а Пенчев влезе като резерва в първия гейм.

В женския формат на волейболната Шампионската лига Ева Янева и нейният Кан се наложиха с 3:1 (25:17, 25:21, 25:27, 25:23) у дома над Галатасарай. Цветовете на истанбулския тим защитава друга българка - Добрина Рабаджиева.

Янева започна в титулярната шестица на домакините и завърши с 9 точки, докато Рабаджиева се отчете с 6 точки за Галатасарай.

Реваншът между двата отбора е на 23 януари в Истанбул.