Цецо Соколов изведе Кунео до страхотен успех над Тренто

снимка: cev.lu

Цветан Соколов вдъхнови Кунео за престижна победа над световния шампион Тренто, след като записа 18 точки за успеха 3:1 (25-20; 16-25; 25-21; 25-22) гейма.

Матей Казийски както винаги изведе тима си с капитанската лента, но не се представи на обичайното си ниво. За разлика от него Соколов се отличи като изключителен централен блокировач, въпреки че се подвизаваше на тази нетипична за него позиция.

За Тренто това бе второ разочарование през януари месец след ранното и изненадващо отпадане от Шампионската лига още преди Финалната четворка. Тимът на Радостин Стойчев вече има 3 загуби в Серия А1 и остава с 37 точки, като може да бъде изместен от шамиона Мачерата, който би събрал 40 и би излязъл начело, ако спечели днес.

Срещата започна много силно за „зелените", които дръпнаха с 8-4 след цели три аса в първите минути. След техническото резултатът продължи да расте в полза на домакините, които увеличиха аванса си до 16-10. Малко преди края момчетата на Радостин Стойчев намалиха пасива си до 19-22, но за повече нямаха сили и Кунео взе гейма с 25-20.

Втората част бе равностойна до 5-5, но след това Тренто записа серия от четири точки и дръпна с 9-5. До второто техническо четирикратният световен шампион реши всичко, повеждайки с 16-9. До края Казийски и компания нямаха проблеми и взеха гейма с 25-16.

Третата част стартира равностойно и Тренто бе напред с минималното 8-7, но след това Цецо Соколов изригна в атака и даде аванс от 16-12 на домакините. Гостите съумяха да намалят разликата на само един пункт в края - 21-22, но Нгапет с добра атака доведе нещата до 23-21. Последваха две поредни блокади на Вайсманс срещу Хуанторена и 25-21 за Кунео.

Четвъртата част тръгна отлично за Тренто, който дръпна с 5-2, но страхотна серия от сервиси на Вайсманс плюс добра атака и блокада на Соколов донесоха обрат на домакините - 8-6. До второто техническо гостите намалиха пасива си на 15-16, след което Соколов с три поредни успешни атаки доведе нещата до 20-16. До края момчетата на Радо Стойчев нямаше какво да сторят и загубиха двубоя с 1-3 гейма след 22-25.