Бунтът на слабите прати Фулъм на точка от изпадащите

Уест Хям се озова в зоната на изпадащите, след като лондончани допуснаха поредна загуба през този сезон и у дома паднаха от Нюкасъл с 1:3 в мач от 22-ия кръг на Премиършип.

Още в началото на мача Йоан Кабай даде тон на "свраките", след като в 16' френският национал получ топката в средата на терена, проби и с хубав удар преодоля Кастийо. В 33' Лоик Реми беше намерен в добра позиция, а нападателят не сбърка - 0:2.

Все пак "чуковете" успяха да върнат един гол до почивката, след като Карлтън Коул внесе смут в защитата на гостите, а Уилямсън си вкара нелеп автогол за 1:2. В последната минута на мача обаче Кабай с точно изпълнен пряк свободен удар уби надеждите на домакините.

Норич пък стигна до късметлийска победа у дома, след като в 87' Райън Бенет порази вратата на Хъл Сити, а това донесе победа с 1:0 на "канарчетата", която временно ги отдалечи от зоната на изпадащите.

В по-ранен двубой днес Съндърланд се добра до равенство 2:2 срещу Саутхямптън, а това позволи на тима да се доближи само на 1 точка от спасителния бряг. "Черните котки" са 19-и с 18 точки и са само на 1 от Фулъм, който по-рано днес падна от Арсенал.

Уест Хям също е с 18 пункта. В същото време Кристъл Палас събра 20 точки и се измъкна от критичната зона, след като стигна до 1:0 над Стоук и вече е с 20 пункта.