Бултрасите се върнаха с димна завеса! Ботев пръв сред слабаците (СНИМКИ)

Ботев надви с 2:0 Монтана в откриващия мач на 26-ия кръг в Първа лига, предаде репортер на Sporta.bg от Пловдив. В Коматево падна по един гол през двете полувремена. По интересно бе на трибуните. Там за сефте от дълго време феновете на Ботев се завърнаха на Южната трибуна. Бултрасите бойкотираха шефовете заради факта, че тази трибуна представлява клетка, изолирана с плексигласт и с ужасни условия.

4164636

Ръководството на "канарчетата" обаче реши да свали плексигласта и това накара агитката да се завърне на Юг и да заформи обичайната латиноатмосфера. Бомбички, димки и мощни песни направиха иначе скучната среща интересна.

4164637

"Жълто-черните" натиснаха здраво още от началото. Това даде резултат в 28-ата минута, когато Бризола с хубав рейд нахлу в наказателното поле на гостите. Там бразилецът бе спънат и съдията отсъди дузпа. От бялата точка Тодор Неделев бе безкомпромисен и изведе домакините напред.

4164638

По чудо и чрез помощта на гредите Монтана оцеляваше до 81-ата минута. Тогава резервата Фернандо Виана заби втори гол от 10 метра. Това уби оончателно интригата.

Успехът на Ботев означава, че завърша на 7-мо място след края на редовния сезон. Иначе казано - "канарчетата" са първи сред слабаците, оформящи втората осмица в Първа лига. Тимът има 35 точки и ако запази тази си позиция и след плейофите ще гостува на третия или четвъртия в директен спор за евроквота през месец май.

На Ботев във вторник му предстои най-важния мач за сезона. Това е четвъртфинала за Купата срещу Пирин в Благоевград. Феновете дори опънаха транспарант "Всички в Благоевград", с което показаха колко е важен за тях този сблъсък с "орлетата".

Монтана пък е твърдо последен в Първа лига.

В по-ранния мач днес Пирин би с 1:0 вкъщи Нефтохимик с гол в 88-ата минута.