Буфон за съдията: Нямаш сърце, а кофа за боклук! По-добре гледай мача с чипс и Спрайт

снимка: twitter.com

Вратарят на Ювентус Джанлуиджи Буфон избухна срещу съдията Майкъл Оливър, когато англичанинът посочи бялата точка в полза на Реал (Мадрид) в 93-ата минута на мача реванш от 1/4-финалите на Шампионската лига. "Старата госпожа" водеше с 3:0 и така вкарваше мача в продължения, тъй като загуби първата среща у дома със същия резултат. Оливър обаче свири много спорна дузпа за нарушение на Бенатия срещу Лукас Васкес, която Кристиано Роналдо реализира.

Легендарният италиански страж побесня и скочи срещу рефера, като му наговори куп ругатни. Той пък не издържа и директно му показа червен картон. Джиджи напусна терена повече от бесен, а след мача разкости Майкъл Оливър още повече.

"Това бе най-много една десета дузпа. Знам какво видя съдията, но това бе доста спорен момент. В никакъв случай не може да се говори за стопроцентова дузпа. Не може при подобен спорен момент в 93-ата минута да дадеш наказателен удар, при положение, че за нас не бе отсъдена доста по-чиста дузпа в първия мач. Отборът се раздаде докрай, но не може един човек така да унищожи мечтите ни с подобно спорно решение в края.

Това означава, че той няма сърце в гърдите си, а някаква кофа за боклук. Щом нямаш сърце да излезеш с достойнство на този стадион в този мач, по-добре гледай срещата от трибуните с жената и децата и пий един Спрайт. Не може по подобен начин да унищожаваш мечтите на един отбор", продължи словесната канонада Буфон.

Той не разкри какво е казал на съдията преди червения картон, но намекна, че думите му са били доста груби.

"Може да съм казал всичко на съдията в онзи момент, но той трябва да разбере какво бедствие причини. Когато не можеш да издържиш на напрежението и нямаш куража да вземеш правилното решение, по-добре си стой на трибуните и яж чипс”, заяви разгневеният Джанлуиджи Буфон след мача.