Буенос Айрес изпрати Аржентина с победа

Един от фаворитите за трофея Аржентина също изигра последния си приятелски мач преди Мондиал 2014, като тази вечер "гаучосите" подчиниха с 2:0 Словения на ст. "Ла Плата" в столицата Буенос Айрес.

Рикардо Алварес откри за Аржентина през първата част, а голямата звезда на домакините Лионел Меси оформи крайния резултат след почивката.

Така Аржентина вече насочва вниманието си към Световното първенство в Бразилия, като първият мач на "гаучосите" ще се изиграе на 16 юни в Рио де Жанейро. Тогава Аржентина ще се изправи срещу дебютанта Босна и Херцеговина на легендарния "Маракана".

Селекционерът на „албиселесте“ Алехандро Сабея остави Лионел Меси, Серхио Агуеро и Анхел Ди Мария на резервната скамейка, като атаката на Аржентина бе оглавена от Езекиел Лавеци. Рикардо Алварес действаше в близост до нападателя на ПСЖ, докато Макси Родригес, Лукас Билия и Енцо Перес стартираха в атака.

За отбора на Словения сред титулярите бе бившият нападател на Литекс Миливое Новакович, докато таранът на Лудогорец Роман Безяк остана на резервната скамейка.

Макар и без някои от най-добрите си футболисти, аржентинците откриха резултата още в 12'. Халфът на Интер Рики Алварес реализира първия си гол с националната фланелка, матирайки вратаря Белец с хубав изстрел от дъгата на наказателното поле.

Малко след това обаче дойдоха неприятни новини за Сабея, който трябваше да замени принудително Лукас Билия. На терена пък се появи друг футболист на Интер – Уго Кампаняро.

В 26' Хавиер Масчерано пусна прекрасен пас зад защитата към Макси Родригес, като ветеранът получи отличен шанс да удвои. Футболистът на Нюелс Олд Бойс обаче не успя да отправи силен удар, а Белец улови безпроблемно. В 33' Рохо взе топката от краката на Лавеци и също опита да вкара, но и този път Белец не позволи да бъде преодолян. Минута по-късно Макси за малко не отбеляза, но този път и гредата помогна на словенците.

Малко след почивката Алехандро Сабея извърши няколко промени в своя състав, като в игра се появи и голямата звезда на домакините Лионел Меси. Серхио Агуеро, Анхел Ди Мария и Фернандо Гаго също се появиха на терена, получавайки аплодисментите на публиката.

В 64' Анхел Ди Мария не се поколеба и потърси първи свой гол в мача, но асът на Реал Мадрид не бе прецизен. В 76' обаче трибуните на „Ла Плата“ изригнаха, защото Лионел Меси удвои резултата в полза на „гаучосите“. Звездата на Аржентина завърши отлична атака, преминала през Ди Мария и Агуеро, оползотворявайки усилията на своите съотборници – 2:0.

До края на срещата Аржентина отпусна газта и не добави трети гол към актива си, като „албиселесте“ вече могат да мислят за първия си двубой на Световното първенство в Бразилия – срещу Босна и Херцеговина на 16 юни в Рио де Жанейро.