Буба баскет и Джуниор Фруктал продължават без загуба на "Буба къп" 2011

снимка: bubabasket.com

Домакините на третото издание на международния баскетболен турнир за деца, родени през 2000 година "Буба къп" - Буба баскетбол и македонците от Джуниор Фруктал останаха непобедени и през втория ден на надпреварата, побеждавайки съответно румънския Дан Дачиан и сръбския Фока Крагуевац.

Македонските момчета надиграха категорично връстниците си от Сърбия с 99:29 точки в първата среща за деня.

След тях, в българското дерби, един срещу друг на паркета излязоха Рилски Спортист (Самоков) и Левски. Мачът беше много интересен и оспорван, като в крайна сметка Рилски Спортист успя да обърне "сините" за крайното 60:52.

В последната среща в днешния празничен ден Буба Баскет и Дан Дачиан направиха най-интересния и качествен двубой в турнира досега, завършил с победа за домакините с 63:58. Румънските момчета изиграха много силни първи две четвърти, след които имаха аванс от 5 точки. Отговорът на домакините дойде след почивката, когато след много добра трета част изравниха резултата и след изключително силна последна четвърт заслужено се поздравиха с втората си победа в турнира.