Бруклин дръпна дявола за опашката: Голдън Стейт навакса 16 точки за победа

Лидерът в НБА Голдън Стейт навакса изоставане от 16 точки на почивката и стигна до успех със 117:101 срещу домакина Бруклин Нетс.

Вицешампионите изоставаха с 49:65 след първото полувреме, но успяха да наваксат още през третата четвърт, която спечелиха с 39:19 и докрая доминираха.

Кевин Дюрант завърши с 26 точки, 9 борби и 7 асистенции, Клей Томпсън добави 23 точки, а Заза Пачулия завърши с 15 точки и 14 борби. С 15 точки завърши и голямата звезда на тима Стеф Къри. За домакините с 28 точки най-полезен беше Бруук Лопес, а Джереми Лин завърши с 10 точки, 11 асистенции и 8 борби. Това беше четвърта поредна загуба за Бруклин.

Айзия Томас наниза 28 точки, 14 от които в последната четвърт, с което помогна за победата на Бостън над Индиана със 109:102 като гост. Джеф Тийгю реализира рекордните си за сезона 31 точки за домакините, но това не беше достатъчно.

Лос Анджелис Клипърс надделя над Сан Антонио със 106:101, въпреки контузията на звездата на тима Крис Пол. Пол получи мускулно разтежение на лявото бедро в началото на третата четвърт и повече не се появи в игра. Въпреки това, той беше най-резултатен с 19 точки, като добави 6 асистенции и 7 борби за 23 минути на полето. Кауай Ленърд се отличи с 27 точки и 9 борби за Сан Антонио, който остава лидер в Югозападната дивизия.

Хасан Уайтсайд записа шести пореден мач с "дабъл-дабъл" и с 23 точки и 13 борби помогна за победата на Маями над гостуващия Лос Анджелис Лейкърс със 115:107. Джъстис Уинслоу също завърши с 23 точки и 13 борби за домакините./