Бърнли зашлеви Манчестър Сити и зарадва Челси (ВИДЕО)

Манчестър Сити отново влезе в грешния коловоз и прави всичко възможно да минимизира шансовете си за защита на титлата в английската Висша лига, след като се сгромоляса в гостуването на непретенциозния Бърнли с 0:1.

„Гражданите“ продължават да изостават на пет точки от лидера Челси, който към момента е с цели два мача повече от основния си конкурент за шампионския трофей. Бърнли отново се оказа изключително неприятен опонент за Сити и с гол на Джордж Бойд в 61-ата минута измъкна един от най-ценните си успехи в първенството досега.

Крилото на домакините се разписа и при равенството 2:2 на „Етихад“ по-рано през сезона, като днес се превърна в първия футболист с голове в двата мача срещу Манчестър Сити. Франк Лампард се появи като резерва след почивката и стана едва вторият футболист в историята на Висшата лига с 600 мача – другият е Райън Гигс.

Нито Лампард, нито Сити обаче ще имат основания да помнят със задоволство гостуването си на Бърнли, след като остават с 58 точки в актива си – само една повече от третия Арсенал и пет по-малко от водача Челси. По-рано днес „артилеристите“ сразиха с 3:0 Уест Хям.

Бърнли събра 25 пункта и остава на 18-то място в зоната на изпадащите, но само на точка от Съндърланд, който е първият тим над чертата, а днес бе разпилян с 0:4 като домакин от Астън Вила.

Въпреки че в последните девет мача между Сити и Бърнли бяха паднали цели 45 гола, днес нищо подобно не видяха зрителите на стадион „Търф Моор“. Вратарят на домакините Том Хийтън отрази всички пет точни удара към своята врата, а в други девет случая мерникът на звездите на „гражданите“ бе неточен.

Неволите в първенството идват в неподходящ момент за Манчестър Сити, на който му предстои гостуване на „Камп Ноу“ в осминафинален реванш от Шампионска лига срещу Барселона. Каталунците са на другия полюс и днес след успеха с 2:0 над Ейбар си гарантираха лидерската позиция преди „Ел Класико“ срещу Реал Мадрид другата седмица в Примера дивисион.