Бърнли влезе в английската Висша лига

снимка: ройтерс

Отборът на Бърнли постигна минимален. но важен успех с 1:0 над тима на Шефилд Юнайтед във финалния плейоф за място в английската Висша лига.

 

На английския национален стадион - Уембли момчетата на Оуен Койл се пребориха за място в елита след гол на Уейд Елиът още в 13-тата минута на двубоя. Десет минути преди края на мача Шефилд загубиха почти всяка надежда, след като Джейми Уард получи червен картон и напусна терена.

 

Така Бърнли, които тази година елиминираха гранда Арсенал в турнира за Карлинг Къп, се присъединиха към отборите на Уулвърхямптън и Бирмингам като новите участници в едно от най-силните първенства на света - Премиършип.