Бърнли отстрани Арсенал от Карлинг къп

снимка: ройтерс

„Сензацията" на Карлинг Къп отстрани от пътя си пореден именит съперник. След като в миналия кръг отборът на Бърнли се справи с „колоса" Челси, този път негова жертва стана друг лондонски клуб - именитият Арсенал. Бърнли победи на собствен терен „артилеристите" с 2:0 и прекрати участието им в турнира още на четвъртфиналната фаза.


Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер не изневери на принципите си и отново пусна младите таланти на отбора да трупат опит, но този път те срещнаха твърде корав съперник. Двата гола в мача вкара Кевин Макдоналд.


Първият гол на Бърнли падна още в шестата минута след грешка на вратаря на „топчиите" Лукаш Фабиански, който не се справи добре при едно центриране в наказателното му поле.

 

Вторият гол стана факт в 57 мин., когато Макдоналд с хубав диагонален удар засече едно центриране и прати отбора си в следващата фаза на надпреварата.

 

Играта на домакините в този мач показа, че те имат сериозни намерения да спечелят турнира и всеки отбор, който ще се изправи срещу тях в следващите фази на надпреварата ще трябва да внимава много.