Брилянтен "червен" успех над безобразен Левски във Вечно дебри №132 (СНИМКИ)

Вечно дерби №132 в първенството на Бългрия влезе в сметката на ЦСКА, и то по абсолютно убедителен начин, след като "армейците" разбиха Левски и пред 15 000 души на "Васил Левски" се поздравиха с успех с 3:0.

Смъртоносният удар на "армейците" дойде след изиграването на първия половин час. В 30' великолепен пас на Гъргоров завърши с превъзходен гол на Милисавлевич, който финтира Блажевич за 1:0.

В 35' пък центриране на Марсиньо намери Апостол Попов, който между трима стреля с глава и отбеляза. 2 минути по-късно след грешка в защитата на гостите Марсиньо напредна по аутлинията и поднесе топката на Гъргоров - 3:0.

През втората част резултатът можеше да набъбне сериозно, но последваха пропуски, докато Левски така и не се разписа в срещата, въпреки че през втората част бяха създадени няколко положения.

Това е победа №44 в първенството над Вечния съперник, като Левски все още води с 52. Общата статистика пък е 78:58 в полза на "сините". Стойчо Младенов пък отново стигна до 3:0 над вечния съперник, след като направи това и през сезон 2002/03.

В класирането на А група ЦСКА се изкачи до 2-о място, като има 26 точки преди изиграването на останалите мачове и изостава само на 2 от Лудогорец. Левски пък остава на 6-о място с едва 19 пункта и може да бъде изпреварен от Черно море.

Двамата треньори предложиха предвидими състави, като Стойчо Младенов заложи на Сидибе като централен нападател, а останалите му титуляри бяха обичайните. В титулярите на Левски пък се завърна Станислав Ангелов, а на вратата беше Горан Блажевич. Пълните състави тук!

Символичните домакини почнаха по-добре с остри атаки по крилата, но първата опасност бе в полза на Левски - Цецо Генков се освободи отлично от Илиев, но ударът му от 10 метра не намери очертанията на вратата.

След тази опасност обаче "червените" овладяха инициативата, а Блажевич трябваше да се намесва на два пъти. Алекс Перес пък предотврати страхотен пробив на Марсиньо. В 17' пък Ларсен Туре напусна терена, а на негово място влезе Кевин Бру.

В следващите минути пресата на ЦСКА си каза думата, като 26-кратните шампиони едва-едва изнасяха топката, докато "армейците" не успяха да се възползват от няколко отлични предпоставки за атаки.

Това се промени в 30', когато топката бе отнета от Илиев и тя бързо стигна до Гъргоров. Нисичкият нападател задържа пред наказателното поле и по великолепен начин пусна за Милисавлевич зад защитата на Левски, а сърбинът навърза вратаря и отбеляза - 1:0 за ЦСКА.

Това окрили домакините, докато Левски тотално спря да играе. В 35' Мюлдер получи първия жълт картон в срещата, след като срита Милисавлевич край тъчлинията. Последва центриране на близката греда, където Попов се измъкна между цели трима и с глава прониза сърцето на сектор "Б" - 2:0.

Само 2 минути по-късно положението на Левски стана още по-тежко. Марселиньо натисна Милиев и му отне топката, проби по аутлинията и сервира топката на празна врата за Гъргоров - 3:0 и "червените" нанесоха светкавичен удар по самочувствието на съперника.

След почивката ЦСКА отново почна по-добре и Чочев остана непокрит при центриране от корнер, но ударът на младежкия национал беше париран от Блажевич. В 50' пък нова отлична комбинация завърши с подаване към Марсиньо, който финтира и стреля по тревата, но нацели страничния стълб.

Левски отговори с хубаво центриране от корнер на резервата Вутов, който намери Бру. Французинът стреля, но Черни спаси по чудесен начин в 54'. След бурното начало обаче двата отбора намалиха темповете, а Левски трудно достигаше вратата и така и не създаваше положения, с които да се върне в двубоя.

До края на срещата най-интересно беше на трибуните, където се разменяха песни между двата сектора, а в заключителните моменти запалянковците на ЦСКА вече пееха песните на победата. На терена Левски продължи да е по-активен, но добрата работа в дефанзивен план на "армейците" продължи да затруднява "сините" - 3:0 за 31-кратните шампиони.