Бригадата на Вуйчо Ваньо разпиля Славия в Благоевград

Пирин разгроми Славия в мач от 24-я кръг на Първа лига с 4:0. "Орлите" тотално надиграха своя съперник и заслужено остават в теоретичната битка за влизане в топ 6.

През първото полувреме нулевото равенство се запази, след като Марио Кирев спаси няколко опасни удара от футболисти на Пирин. Втората част обаче бе коренно различна. Треньорът на Пирин Милен Радуканов направи промяна и вкара в игра Иван Цветков.

Неговото присъствие веднага се осети и той си спечели дузпа за нарушение на Кирев. Вратарят на Славия бе изгонен за втори жълт картон, а Цветков не сбърка и закова топката за 1:0. Орлин Старокин пък вкара за 2:0.

Румен Сандев направи резултата класически, а със страхотно воле от около 20 метра Станислав Костов закова фантастичен гол за крайното 4:0.

Пирин е на осмото място с 31 точки и е едва на 5 точки е шестия Дунав. Славия пък остава на 11-ото място с 24 точки.