Брендън Роджърс: Горд съм с момчетата, не ни дадоха дузпа

Снощи Ливърпул отпадна на 1/16-финалната фаза на Лига Европа, въпреки победата с 3:1 над руския Зенит (Санкт Петербург). Първият мач в Русия завърши 2:0 за домакините и на мърсисайдци им трябваше победа с 3 гола разлика, за да продължат в следващата фаза.

Те можеше и да я постигнат, но съдията от Холандия Бьорн Куйперс реши да не отсъжда дузпа при една спорна игра с ръка на Хубочан в наказателното поле на Зенит.

Въпреки отпадането мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс бе доволен от своите момчета.

"Много съм горд с отбора. Да се нуждаеш от 3 гола, за да продължиш напред в турнира и да покажеш такъв хъс, такава енергия и невероятна игра, беше феноменално. Това, че бяхме толкова близо до продължаване на 1/8-финал и не успяхме да го постигнем, ме разочарова, но и ме прави горд заради характера, който показахме", коментира Роджърс.

"Дузпа за нас имаше и мисля, че всички я видяха. Положението дойде в момент, в който бяхме притиснали Зенит и безспорно трябваше да се отсъди.

Грешката на Джейми Карагър за първия гол сигурно е първата му, откакто аз съм в отбора. Вината за отпадането не е негова", добави мениджърът на Ливърпул.

Първото попадение в срещата бе дело на бразилската звезда на Зенит Хълк. Той се възползва от грешка на Карагър, който неразчетено върна топката назад. Последва гол от пряк свободен удар на Луис Суарес за 1:1, а до края на първото полувреме се разписа и Джо Алън.

Това върна надеждите на Ливърпул за нещо голямо в този мач, но през втората част мърсисайдци успяха да реализират само още едно попадение чрез нов чудесно изпълнен пряк свободен удар от Суарес.