Бразилия запази шансове за 1/2-финал в Световна лига

снимка: fivb.org

Домакинът на финалите на Световната лига по волейбол Бразилия запази реални шансове за класиране за полуфиналите, след като се наложи трудно с 3:1 гейма над настоящия шампион в надпреварата САЩ.

Пред 10 000 екзалтирани фенове в "Мараканизиньо" възпитаниците на Бернардо Резенде взеха първия гейм с 28:26. Втората част също бе много равностойна, но в края и американците успяха да поведат с 21:18 и да затворят гейма на 22 точки.

Третият и четвъртият гейм също бяха изключително оспорвани, но в крайна сметка бяха спечелени от домакините с 25:22 и 27:25, като ключова се оказа силната игра на "селесао" в защита. Най-резултатен за Бразилия бе Лукарели, който записа 21 точки. Евандро добави 16, докато за американците Матю Андерсън реализира 30.

В класирането в групата води Франция с 3 точки, пред Бразилия с 3 точки и САЩ без актив. Победа на "янките" в последния им мач с 3:1 гейма срещу Франция обаче би изравнила напълно показателите на трите отбора.

В другата група световният шампион Полша се класира за полуфиналите, след като се наложи с 3:1 над Италия в първия си мач от турнира. "Дружина полска" стигна лесно до успеха след 25:15 в първия гейм, 27:25 във втория, 20:25 в третия и 25:20 в четвъртия.

Най-резултатни за победителите бяха Михал Кубяк и Бартош Курек, които записаха съответно 19 и 18 точки. За Италия Филипо Ланца остана с 14. Ако иска да продължи в следващата фаза, тимът на Италия трябва да се надява по-късно днес Полша да победи Сърбия, без значение с какъв резултат.