Бразилия се справи с Венецуела, чака 1/4-финалите (ВИДЕО)

Отборът на Бразилия се класира за 1/4-финалите на турнира Копа Америка, след като в последния мач от група С победи Венецуела с 2:1. Трите точки осигуриха на "селесао" първото място в групата, като в следващата фаза те ще срещнат Парагвай. Точни в срещата бяха Тиаго Силва в деветата и Роберто Фирмино в 52-рата за Бразилия, а шест минути преди края Николас Федор върна надеждите на съотборниците си.

Доминацията на символичните домакини си пролича още в началото, когато при центриране от корнер в 9-тата минута, капитанът на Пари Сен Жермен Тиаго Силва бе изпуснат в наказателното поле и с воле прати кълбото в мрежата за 1:0.

До края на първата част Робиньо, Филипе Луис и Вилиан имаха идеални възможности за удвояване на резутлата, стражът на Венецуела се справи добре и с трите ситуации.

Втората част започна както и първата. Отново в първите минути в центъра на събитият бе Силва, който стреля с глава, но в ръцете на вратаря. В 52-рата минута Вилиан напредна от ляво и центрира добре към Роберто Фирмино, който елегантно покачи на 2:0.

Шест минути преди края на срещата Венецуела получи своя шанс и се възползва. Хуан Аранго стреля от свободен удар, Джеферсън изби топката, но тя попадна на главата на Николас Федор, който бе проблем намали за 2:1. Това обаче бе всичко, до което "гостите" се добраха и "селесао" се поздрави с втора победа на Копа Америка.