Бразилия се справи с Чили в Торонто

снимка: БТА/XINHUA

Отборът на Бразилия се справи с тима на Чили след 2:1 в контролна среща играна на стадиона "Роджърс Сентър" в Торонто, Канада.

По този начин бразилците нанесоха първа загуба на Чили в последни 10 мача.

„Кариоките“ пък се намират в страхотна форма няколко месеца преди Световното първенство. Възпитаниците на Луиш Фелипе Сколари вече имат шест поредни успеха.

Неймар, Хълк и Жо водеха нападението подпомагани в халфовата линия от Оскар, Луис Густаво и Паулиньо. Нападението на Чили бе съставено от Алексис Санчес и Едуардо Варгас.

Първият гол в мача падна в 14-та минута, когато защитата на Чили сбърка фатално и подари топката на Оскар. Той изведе перфектно Хълк и нападателят на Зенит бе точен за 1:0. Това бе и единственият точен удар през първото полувреме.

В началото на втората Бразилия натисна, но получи гол. Чили изравни в 71-та мнута след хубав удар на Едурадро Варгас. В 79-та минута резервата Робиньо донесе успеха на Бразилия след като се разписа с глава след центриране на Майкон.