Бразилия се позабавлява с Панама

Домакинът на Мондиал 2014 Бразилия показа впечатляваща форма срещу Панама, разгромявайки скромния си съперник с 4:0 в приятелски мач, игран в Гояш.

Това бе и първа контролна среща за възпитаниците на Луиш Фелипе Сколари в подготовката им за Световното първенство, което те ще открият на 12 юни с мач срещу Хърватия. Дотогава те ще изиграят още един мач - срещу Сърбия на 6 юни.

Двубоят можеше да завърши и с по-изразителен резултат, ако не бяха многото пропуски на “Селесао”. Неймар блесна с изключително красив гол от фаул и асистенция с пета, Дани Алвеш също отбеляза страхотно попадение, а останалите два гола бяха дело на Хълк и Вилиан.

Бразилия доминираше по време на елия мач, но се разигра едва през второто полувреме, въпреки че преди почивката "Селесао" отбеляза два гола. Неймар откри резултата, след като сам си спечели фаул, а след това с майсторски изстрел матира вратаря на Панама в 27', а Дани Алвеш удвои с прецизен изстлел от дистанция, хванал неподготвен стража на гостите в 40'.

След почивката бразилците се разиграха и показаха, че се намират в страхотна форма само осем дни преди началото на Мондиал 2014. Резултатът стана класически в 47', когато Неймар изведе Хълк с петичка и нападателят на Зенит не остави никакви шансове на панамския вратар с безпощаден удар с левия крак.

Крайното 4:0 бе оформено от Вилиан, който се оказа острието на отлично проведена многоходова акция от Бразилия.