Бразилия се класира за 1/4 финалите след обрат срещу Беларус

Олимпийският отбор на Бразилия постигна втора победа на Игрите в Лондон. „Кариоките" надделяха с 3:1 във втория си мач от групата и по този начин се класираха за ¼ финалите на турнира.

Бразилските звезди имаха инициативата в мача, въпреки че изоставаха в резултата и успяха да обърнат с попадения на Пато и Неймар. Младата зведа Оскар отпразнува добрата си игра с попадение в края на мача за 3:1.

Иначе отборът на Беларус започна изненадващо и откри резултат в 8-та минута, когато Ренан Брешан се разписа във вратата на Нето.

Само няколко минути по-късно обаче Неймар центрира перфектно на главата на Пато и нападателя на Милан се разписа за 1:1.

Неймар показа, че се намира в страхотна форма след като изведе Бразилия напред в резултата в 65-та минута. Звездата на Сантос се разписа след много красиво изпълнение от пряк свободен удар. Това бе и втори гол на Олмипиадата за младия бразилец. В края на мача Оскар се разписа за крайното 3:1.

Така отборът на Бразилия има 6 точки и е лидер в група C. В другата среща от групата Египет направи 1:1 с Нова Зеландия.