Бразилия разгроми с 8:0 Китай, Неймар с хеттрик (Видео)

Отборът на Бразилия записа разгромна победа с 8:0 над отбора на Китай. Срещата бе приятелска, въпреки че този резултат изобщо не е приятелски.

Бразилската звезда Неймар и Оскар бяха най-силно блестящите звезди в този мач. Нападателят на Сантос отбеляза хеттрик, докато халфът на Челси оперираше с магическа пръчка в центъра на терена и се разписа от дузпа. Това е най-лошата загуба в историята на Китай след 0:5 от САЩ през 1992 година.

Бразилците стартираха уверено и Рамиреш в 23-та минута откри резултата. Само три минути по-късно Неймар бе точен за 2:0.

Това бе всичко за първото полувреме, но головата плеада се разигра във втората част. Само за пет минути „селесао" набута три гола на своите съперници. Лукаш (49), Хълк (52) и Неймар (54) набързо направиха резултата 5:0.

След това Неймар оформи своя хеттрик в 60-та минута. Китайците сами решиха да помогна за големия резултата и в 70-та минута Джиани Лиу си отбеляза автогол. Оскар успя да завърши добрата си игра с гол от дузпа в 76-та минута, която оформи крайното 8:0.

Бразилия не участва в световните квалификации след като тима се класира като домакин за Мондиал 2014 в Рио де Жанейро.

Следващият мач на Бразилия ще бъде срещу тима на Аржентина. Двата вечни съперника си организират приятелски двубои, в които участват само играчи от местните първенства и се състоят на неофициални дати от календара на ФИФА.