Бразилия - Португалия е финалът на Мондиал 2011 за младежи до 20 г.

Бразилия и Португалия се класираха за финала на Световното първенство по футбол за младежи до 20 години, предаде БТА.

Двукратният първенец Португалия победи Франция с 2:0 след попадения на Данило Перейра с глава в деветата минута и на Нелсон Оливейра от дузпа малко преди почивката. Французите контролираха повече топката, но не успяха да се справят със солидната защита на съперника и с вратаря Мика, който не допусна гол в шести пореден мач в надпреварата.

Четирикратният шампион Бразилия пък се наложи над Мексико с 2:0 в другия полуфинал с два късни гола. Двубоят вървеше равностойно, но в последната четвърт "Селесао" натисна и стигна до успеха. Енрике откри резултата с глава в 80-ата минута, а четири минути по-късно отново той вкара петия си гол в турнира, след като засече отблизо отлично подаване на Дуду.

Така финалът в събота ще бъде повторение на спора за титлата между двата отбора отпреди 20 години, когато португалците с Луиш Фиго, Руи Коща и Жоао Пинто в състава си стигнаха до трофея след изпълнение на дузпи.