Бразилия победи Република Корея с 4:1 тип "жого бонито"

снимка: БГНЕС

Отборът на Бразилия се класира за четвъртфиналите на Световно първенство по футбол, след като победи Република Корея с 4:1 в мач, в който по всеобщо мнение зрителите са видяли т. нар. "жого бонито" (историческо определение за класическия нападателен футбол на "селесао", за който се твърди, че за последно сме го гледали през 80-те години, б.р.).

В спор за класиране на полуфиналите бразилците ще се изправят срещу вицешампиона от предишния шампионат в Русия - Хърватия, а корейците отпаднаха от турнира.

Една от големите звезди на Бразилия Неймар се завърна в игра след контузията, която претърпя в първия мач в Катар. Той бе в титулярния състав и отбеляза 76-ия си гол за националния отбор на родината си, доближавайки се на един от рекорда на легендарния Пеле.

Бразилците изиграха много силно първо полувреме и напълно доминираха до почивката, вкарвайки всичките си четири попадения в мача. Винисиус Жуниор даде преднина на бразилския състав още в седмата минута на двубоя на „974“ в Доха след като получи от Неймар и от близко разстояние прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Република Корея за 1:0.

Бразилците получиха правото да изпълнят дузпа след опасна игра на У-йон Джун в 11-ата минута. Неймар бе точен от бялата точка и покачи на 2:0 в 13-ата минута на срещата.

Бразилия увеличи аванса си в 29-ата минута, когато Тиаго Силва пусна към Ричарлисон, който със страхотен удар направи резултата 3:0. Четвъртият гол във вратата на Република Корея падна седем минути по-късно. В 36-ата Лукас Пакета преодоля Сюн-Гю Ким за 4:0.

През второто полувреме бразилците намалиха оборотите. Влезлият като резерва Сюн-Хо Пайк намали аванса на бразилците в 76-ата минута. Пайк се разписа след силен удар от дистанция за 1:4, коментира БНР.