Бразилия победи, но не убеди преди Мондиал 2014

Бразилия ще посрещне старта на Мондиал 2014 в добро настороение, след като "кариоките" излъгаха Сърбия с 1:0 с гол на Фред през второто полувреме в последната си контрола преди началото на най-големия футболен форум.

Победата на Неймар и компания можеше да бъде и по-убедителна, но гол на Хълк беше неправомерно отменен заради засада при подаването към топстрелеца на Зенит (Санкт Петербург).

Самата срещата беше много динамична с интересни положения и пред двете врати, като "плавите" могат да съжаляват, че не успяха да измъкнат равенство от 5-кратния световен първенец.

Луиш Фелипе Сколари излезе със стартов състав, който най-вероятно ще бъде титулярен по време на шампионата, а нападението беше предвождано от Неймар, Хълк и Фред, който беше изнесен малко по-напред.

Първото опасно положение беше пред вратата на капитана на домакините Сезар, след като в 9' Коларов мина като на парад през бразилската защита, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

В същото време Бразилия имаше сериозни затруднения да организира своите нападения, като Алвеш и Марсело не получаваха достатъчно подкрепа по крилата, а Неймар беше изтеглен по-назад, за да помага при изнасянето.

В 30' отново защитата на Бразилия спърка, а двама играчи на Сърбия нахлуха в наказателното поле. При центрирането Луис не се намеси добре и едва не си отбеляза автогол, но топката мина покрай вратата. Минута по-късно и Митрович изпусна добро положение.

Бразилия също имаше един отличен шанс, като Неймар беше изведен на чиста позиция, но преди да нанесе удар Иванович се отчете с блестящ шпагат.

"Златистите" излязоха по-мобилизирани през втората част, като натиснаха здраво и в крайна сметка това даде резултат. След няколко добри атаки в 58' Алвеш центрира перфектно към Фред, който овладя на гърди, мина покрай неубедителния Иванович и падайки успя да нанесе голов удар - 1:0.

Това "отвори" играта на Бразилия, като Неймар и компания почнаха да играят с повече настроение, а Фред и Хълк се отчетоха с по един пропуск. В 72' обаче резултатът едва не беше изравнен, след като Йоич беше оставен непокрит, но ударът му с глава срещна страничната греда. Последва още един пропуск, този път за Маркович.

В 74' Хълк успя да отбележи, след като беше изведен сам срещу вратаря, но съдията вдигна флага за засада, въпреки че такава не съществуваше. До края на мача резервата Жо даде заявка за титулярно място, след като на два пъти едва не отбеляза, но добрите намеси на резервата Лукач и след това на Тошич с прекрасен шпагат не позволиха на нападателя да се разпише.

Бразилия открива кампанията си на Световното първенство с двубой срещу Хърватия. Двубоят е на 12-и юни.