Бразилия не успя да блесне без Неймар, но надви Швейцария

Фаворитът на Мондиала Бразилия се справи много трудно с Швейцария за 1:0 на стадион "974" в мач от група "G" на Мондиала в Катар. Единственото попадение падна 7 минути преди края на редовното време, когато Каземиро вкара красив гол. Селесао не успя да блесне особено срещу европейския тим и се видя, че без Неймар магията намалява драстично.

Това е първа победа за Бразилия срещу Швейцария на Световно първенство. До този момент двата отбора бяха играли два пъти, като и двата мача завършиха без победител.

С победата е ясно, че Бразилия вече е сигурен участник за следващия етап на Световното първенство след като събра 6 точки в актива си. Швейцария остава на второ място с 3, а Сърбия и Камерун имат по 1.

Двата отбора изиграха динамично първо полувреме, но положенията пред двете врати бяха доста малко. Най-чистото от тях се случи в 27-ата минута, когато Винисиус Жуниор получи страхотен пас от Рафиня в наказателното и стреля от движение, опитвайки да вкара в левия ъгъл, но беше отчаян от фантастичната реакция на швейцарския вратар Ян Зомер.

Малко след това Рубен Варгас получи топката в наказателното поле на Бразилия, но не успя да отправи удар, след като Тиаго Силва действа добре и отне кълбото от футболиста на Аугсбург.

В началото на второто полувреме Швейцария създаде лек смут в полето на Бразилия, но защитниците на "селесао" не допуснаха да се стигне до нещо по-сериозно пред бразилската врата.

В 57-а минута Винисиус напредна по левия фланг и центрира с външен фалц към Ричарлисон, но бразилският стрелец се размина с топката и опасността пред швейцарската врата премина. Седем минути след това Винисиус беше изведен сам срещу вратаря от Каземиро и хладнокръвно го преодоля. Радостта на бразилското крило обаче беше кратка, след като се оказа, че Ричарлисон е бил в засада малко по-рано при изграждането на атаката.

По всичко изглеждаше, че двубоят отива към стратегическо равенство, но Каземиро не мислеше така. Швейцария капитулира в 83-а минута на двубоя. Родриго подаде към Каземиро, който се озова непокрит в наказателното поле и с удар от движение прокара топката покрай Ян Зомер, който нямаше какво да направи и само изгледа как кълбото се оплете в мрежата зад гърба му.

Швейцарите нямаха сили да отговорят на предизвикателството и така Бразилия записа втора поредна победа на Мондиала и вече е сигурен участник в 1/8-финалната фаза. Швейцария е с 3 точки и ще се надява на поне равенство срещу Сърбия в последния кръг от груповата фаза.