Бразилия надигра леко Габон на ужасен терен с 2:0 (видео)

Отборът на Бразилия победи тима на Габон с 2:0 в приятелска среща играна в африканската страна. Условията за контролата бяха много неприятни. Самият терен бе на места без тревно покритие, което създаваше много проблеми за техничните футболисти на Бразилия.

Мано Менезеш заложи на по-различни титуляри в отбора. Все пак в защита бяха имена като Луизао (Бенфика), Давид Луиш (Челси) и Фабио (Манчестър Юнайтед), но отсъстваше Тиаго Силва (Милан), който остана на резервната скамейка. В полузащитата на „кариоките" оперираха Сандро, Елиаш, Бруно Сезар, Жонас и Ернанеш. Сам за атаката отговаряше футболиста на Порто - Хълк. Като цяло Менезеш бе извикал повече футболисти състезаващи се в Португалия.

Бразилците, които са домакините на Мондиал 2014, решиха двубоя в своя полза още през първото полувреме и много не се напъваха на ужасния терен на „Стадиона на приятелството" в Либревил.

"Кариоките" откриха резултата още в 12-та минута. Полузащитникът на Тотнъм Сандро бе точен в 12-та минута след като се възползва от грешка в защитата на Габон.

Домакините от Габон отвърнаха на предизвикателството и в 33-та минута нападателят на Нанси Ерик Мулунги бе много близо до гола. Негов удар от малък ъгъл след статично положение бе избит от вратаря Диего Алвеш, който със сетни усилия успя да закачи топката и тя срещна напречната греда.

Две минути по-късно „селесао" отбеляза втория си гол, с което предреши изхода на двубоя. Футболистът на Лацио Ернанеш бе точен с глава след като преди това вратаря бе избил удар на Жонас. В края на мача бразилците също нацелиха гредата след удар на Бруно Сезар.

На 15 ноември Бразилия излиза срещу тима на Египет в поредната си контрола. Двубоят ще се състои в Доха, Катар.