Бразилия има нов футболен крал

Палмейрас стана шампион на Бразилия за 9-и път в историята си кръг преди края на първенството, след като постигна домакинска победа с 1:0 над Чапекоензе. Единственото попадение вкара защитникът Фабиано в 25-ата минута и Палмейрас има непреодолимата преднина от 7 точки пред Фламенго, който също спечели- 2:0 над Сантос и има аванс поне за 2-ото място.

Тази титла е първа за отбора от Сао Пауло от 22 години насам, но те вече имат най-много спечелени шампионати в страната, с една повече от Сантос.

"За съжаление това е моят последен сезон тук. Не казвам сбогом, може би ще се видим по-късно отново. Надявам се отборът да продължи да печели трофеи, заяви нападателят Габриел Жезус, който от януари се присъединява към английския Манчестър Сити.

"Не ме забравяйте, защото аз няма да ви забравя никога", обърна се Габриел Жезус към повече от 40 хиляди фенове на Палмейрас на стадион Алианц Парк в Сао Пауло.

19-годишният футболист вече има една купа на страната с Палмейрас през миналата година, стана олимпийски шампион в Рио през лятото, а в националния отбор изглежда като непоклатим титуляр при новия наставник Тите, вкарвайки 6 гола в 6 мача от Световните квалификации.

Той подписа договора си със Сити през август, но по решение на трите страни, остана да доиграе първенството в Бразилия. Изпадал два пъти в последните пет години, сега Палмейрас изглежда прероден с парите на милионера Паоло Нобре, който беше избран за президент. Нобре е бивш състезател на рали, но е от богато семейство- плантатори.

Фламенго се изкачи на 2-о място със 70 точки, на 7 от новите шампиони, а трети е Сантос с 68. Атлетико Минейро падна с 1:2 от Сао Пауло, но остава на 4-о място без проблеми, което дава право на участие в турнира Копа Либертадорес през новия сезон. Фигейрензе, Санта Круз и Америка Минейро вече изпаднаха, а последният изпадащ отбор ще бъде определен в последния кръг измежду Интернасионал (Порто Алегре), Витория (Баия) и Спорт Ресифе.