Бразилия и САЩ с победи в нашата група

снимка: fivb.org

Отборите на САЩ и Бразилия постигнаха победи в третия кръг в група А на Световната лига по волейбол.

Бразилците спечелиха гостуването си на Аржентина с 3:0 (25:20, 25:21, 25:15) гейма за 83 минути, въпреки че домакините бяха подкрепяни от 5600 зрители.

За тима на Бразилия това е трети пореден успех в групата, с който той излезе начело в класирането с 8 точки. Едер Карбонера се отличи с 14 точки за победителите, Лукарели добави 13 точки, а Леандро Висото записа 10 точки.

В другата среща от групата САЩ се наложи над Франция с 3:0 (25:15, 29:27, 25:16) гейма за 88 минути и излезе на второ място с 6 точки.

Мат Андерсън изигра силен мач и записа 22 точки за американския тим. Макс Холт и Карсън Кларк добавиха всеки по 13 точки. За Франция Мариен Моро и Кевин Льо Ру завършиха с по 8 точки.

Отборът на България почива в този кръг. Българите са трети в класирането с 5 точки, но и с мач по-малко.

Следващата седмица "лъвовете" приемат Аржентина в "Армеец Арена", а интересът към двубоите е много голям.