Бразилия и Холандия разочароваха с нулево реми в контрола

В повторение на 1/4-финалния сблъсък на последното Световно първенство в ЮАР, националните отбори на Бразилия и Холандия поднесоха на зрителите далеч по-нискокачествен двубой, в сравнение с онзи на Черния континент преди малко повече от година.

Този път с приятелски характер и игран в Гояш, сблъсъкът между два от стожерите на офанзивния футбол завърши донякъде неочаквано при равенство 0:0. Трудно и можеше да бъде различно, имайки предвид, че бразилци и холандци не съумяха и да застрашат кой знае колко вратата на противника, изнасяйки като цяло скучна продукция за зрителите на ст. "Сера Доурада".

Селекционерът на "кариоките" Мано Менезеш заложи на имена от калибъра на Дани Алвеш, Лусио, Тиаго Силва, Рамишер, Лукаш Лейва, Елано, Робиньо, Фред и Неймар, докато в редиците на "лалетата" блестяха звезди като Ариен Робен, Ибрахим Афелай, Дирк Каут и Робин ван Перси. До гол обаче така и не се стигна в течение на всичките над 90 минути.

До гол всъщност се стигна след само десет минути игра, но за съжаление на всички фенове на "Селесао", той се оказа нередовен. Рамиреш отбеляза след подаване на Робиньо, но страничният съдия прецени, че нападателят на Милан се е намирал в положение на засада, преди да намери своя съотборник. Малко след това Ибрахим Афелай бе изведен добре от Ван Перси, но Жулио Сезар не позволи да бъде преодолян от европейския шампион с Барселона.

В самия край на първата част Холандия пропиля и най-добрата си възможност за откриване на резултата в двубоя. В грешник за "лалетата" се превърна Робин ван Перси, който от чиста позиция не съумя да отбележи с глава.

През вторите 45 минути много опасни за вратата на Холандия бе дуото Неймар - Робиньо. Младата перла на Сантос стреля опасно в самото начало на полувремето, а в последствие Матайсен изчисти от голлинията изстрел на Робиньо.

Десет минути преди края, както и се случи в ЮАР, Бразилия остана с човек по-малко на терена. На Черния континент изгонен бе Фелипе Мело, а този път към съблекалните пое Рамиреш. Холандия обаче не съумя да се възползва от численото си превъзходство на терена, като в крайна сметка приятелският мач завърши без отбелязан гол.