Бразилия без проблеми се класира за 1/4 финалите в Лондон

Бразилия разгроми с 3:0 Нова Зеландия и се класира на четвъртфиналите на мъжкия олимпийски футболен турнир.

Отборът на Мано Менезеш събра 9 точки и оглави група С. В другата среща Египет се наложи с 3:1 над отбора на Беларус и зае 2-ото място в групата, което също ги изпраща на четвъртфиналите.

Данило, Леандро Дамиао и Сандро вкараха трите гола за бразилците, които нанесоха своя удар в 23-ата и в 29-ата минута, информира БТА. Данило откри резултата след двойно подаване с Дамиао и сам срещу вратаря О'Киойфи нямаше проблеми.

Само шест минути по-късно двамата направиха аналогична атака и този път Дамиао се разписа сам срещу вратаря за 2:0.

Сандро довкара върнала се от гредата топка в началото на второто полувреме за 3:0. Марсело стреля от фаул, а никой от състава на Нова Зеландия не успя да изчисти.

В решителната среща за второто място Египет не остави шансове за Беларус и след нулево първо полувреме, откри резултата в 56-ата минута чрез Мохамед Салах.

Капитанът Мохамед Абутрика в 73-ата минута асистира на Монсех за 2:0, а след още 6 минути се разписа след центриране на Омар Габер от дясно за крайното 3:0. Андрей Воронков върна един гол за беларусите в 87-ата минута след центриране на Дмитрий Бага от корнер.

Така Бразилия ще играе на четвъртфиналите срещу втория от група D, а египтяните чакат победителя от този поток.