Бразилец спаси Марсилия от поражение

Един от фаворитите за титлата Олимпик Марсилия записа първо равенство във френската Лига 1, след като днес бившият европейски шампион достигна единствено до 1:1 при визитата на Тулуза в мач от 5-ия кръг.

И двата гола в срещата паднаха след почивката, като домакините откриха чрез Бен Йедер в средата на второто полувреме.

Двубоят вървеше към втора поредна загуба на марсилци от началото на сезона, но в 87' гостите възстановиха равенството. Лукаш Мендеш получи асистенция от Матийо Валбуена и прониза Аамада за крайното 1:1.

Така Олимпик Марсилия разполага с актив от 10 точки след пет изиграни мача, колкото има и мултимилионният тим на Монако. Монегаските обаче все още не са изиграли домакинството си на Лориен.

Лидер с 11 точки, но и мач повече от Монако е шампионът ПСЖ, който снощи спечели с 2:0 визитата си на Бордо.