БРАВО! Младите "лъвчета" сритаха Босна и се класираха на Евро2017

снимка: lap.bg

Юношите на България до 19 години сътвориха истински фурор и се класираха за Евро 2017 в Грузия. Малките "лъвчета" победиха Босна с 3:1 в директен сблъсък за първото място в пета елитна група.

Още в четвъртата минута България получи страхотен шанс, след като съдията отсъди дузпа. Георги Русев се възползва и реализира. Босненците отвърнаха на удара, но липса на късмет ги лиши от гол. В 27-ата минута Сулич тресна гредата. Две минути по-късно Калоян Кръстев вкара за 2:0 след асистенция на Георги Русев.

С нов гол в продължението на първата част, Кръстев прати България на Европейското.

През второто полувреме Босна върна един гол.

До преди този мач двата тима разделяха първото място в групата, но заради по-лоша голова разлика само победа щеше да ни изпрати на Европейското в Грузия.

България събра 7 точки и спечели групата си след равенство с Израел, бой над Франция и сегашния успех над Босна.

Това е трето участие на европейско първенство за българите, след като сториха това през 2008 и 2014 година. Финалите в Грузия са от 2 до 15 юли.