Братя Найденови се оттеглиха след спектакъл в Дупница

Две от легендите на българския волейбол днес окончателно сложиха край на състезателните си кариери. В мач на звездите братята Людмил и Найден Найденови изиграха своя последен мач.

 

Церемонията бе открита от естрадния певец Васил Найденов с два от големите му хитове „Като слънце в огледало" и „Телефонна любов", след което водещият на церемонията Сашо Йовков представи двамата братя, които излязоха под бурните аплодисменти на препълнената зала. Малко преди кратките им визитки, които бяха направени в тяхна чест, цялата зала стана на крака и оглушително аплодираше двете легенди на българския волейбол.

 

Двамата играха един срещу друг в два звездни отбора. В отбора на Найден Найденов бяха Борислав Кьосев, Любо Ганев, Димо Тонев, Пламен Христов, Милчо Миланов. В другия тим на Людмил бяха Петър Узунов, Николай Желязков, Николай Иванов, Сава Ковачев, Димитър Божилов, Николай Григоров. Мениджърът на националния отбор Евгени Генчев игра и за двата отбора.

 

Още при разгрявката на звездите си личеше класата на тези състезатели. Пролича си, че за таланта няма възраст, а както се казва, който си го може си го може. Двата тима започнаха с голямо желание и хъс за победа, но показаха как се играе без озлобление, джентълменски.

 

Изиграни бяха два гейма до 15 точки, като двете златни поколения направиха изключително шоу за зрителите. Първият гейм бе спечелен 15:13 от отбора на Найден Найденов, а вторият завърши 15:11 за отбора на Людмил. През по-голямата част от срещата Найден Найденов, Любо Ганев и Боре Кьосев оспорваха решенията на съдиите. Реферите влязоха в ритъм с шегите и закачките на легендите и съответно отвърнаха на тях.

 

Шоуспектакълът завърши с химна на шампионите „We are the champions" на легендарните Куин, след което двамата братя получиха много награди и подаръци като благодарност за всички, което са дали на българския волейбол.